Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 5. 2010

 

  

 

Ve středu 5. května 2010 se na Harcově konal semifinálový zápas mezi borci z Duracell Teamu a Black Horses.

Ještě před začátkem ale uctila celá hala v čele s Delonama a Duracellákama minutou ticha památku Tomáše Groise, skvělého kamaráda a florbalisty. Tome, nezapomeneme!

Jak již bylo naznačeno, oranžové dresy se nezalekly bývalých extraligových hráčů a, hodni své popelářské barvy, se soupeři naložily jako s netříděným odpadem a rozdrtily je.

I přes počáteční zmatky s trošku složitějším střídáním se naši kluci a Baterka vrhli do první bitvy o postup do finále.

Průvodní gól zápasu střelil Zdenda, který využil svých letitých zkušeností s brankářem protivníků, Jirkou Zahradníkem, a díky nahrávce Romana si našel skulinku u bližší tyče. Tým jásal, ale ne příliš dlouho. „Havrďák“ nám unikl z pozabrány, naběhl si k mantinelu a prostřelil Rakiho. Stav 1:1.

Na střídačce se malinko remcalo, tudíž po nahrávce Rejmiho vzal Zdenda opět věci do svých rukou ( = míček na svou hokejku), zazoomoval nekrytý prostor a vykouzlil další gól. Stav 2:1.

Rejmimu se to ale příliš nezdálo, přece jen vedení o dvě branky je lepší než o jednu, takže se nám pro jistotu postaral ještě o další. Stav 3:1.

A byl tu poločas. Kluci s Baterkou se radili o strategii. Názorů pár padlo, naštěstí měl ale hlavní slovo Fífa, který zavelel uběhat je a nepustit střílet. Soupeři hrají sice technickou hru, ale dosti se plouží a my, mladíci, máme přece sil na rozdávání ;-))

Hráči si ale nejspíše slova moc k srdci nevzali, protože druhá polovina zápasu byla gólově pro protihráče stejně úspěšná jako pro nás.

Hned na začátku nám soupeři, zřejmě odpočinuti po pauze, šoupli šmudlavku, abychom si jako nemysleli, že to bude snadná výhra. Stav 3:2.

Plné tribuny rozhodně neměly možnost se nudit, match nabíral na atraktivnosti čím dál více.

Rejmimu se ale opět bodový stav moc nelíbil, tak raději nahrál na lopatu Vojčimu, který nezklamal. Stav 4:2.

Nepříliš dobrá domluva v obraně možná zapříčinila další gól soupeře, na stav 4:3.

To už Zdenda nevydržel. Notně vyhecován „trenéry“ (Dědek a dvojka Urbanů) si ze zabrány naběhl skoro ke středu a hokejkou s tvrdostí 27 vypálil na brankáře, který neměl šanci zabránit hattricku. Ovace spoluhráčů, „trenérů“ a jeho osobní fanynky nebraly konce ;-). Stav 5:3.

Érl s Cihlou chtěli být také zmíněni v tomto reportu, proto se postarali o naši šestou branku. Založili si ukázkovou akcičku. Érl poslal vzduchem nahrávku strategicky postavenému Cihlovi a ten s přehledem zakončil. Stav 6:3.

Koníci se ale nechtěli vzdávat bez boje, takže využili našeho polevení ke konci zápasu a udělali si ještě jednou radost. Stav 6:4.

A i když si poté vzali oddechový čas, nebylo jim to nic platné. KRÁLíci si už nenechali ukrást ani bodíka a kolem 23. hodiny se radovali z výhry. 

 

Autorka Lucinka, věrná fanynka