Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina za námi, play-off před námi

7. 3. 2012

Do letošního ročníku harcovské florbalové ligy vstupoval Duracell Team jako obhájce s velkým očekáváním... Bude se mu dařit i po loňském mistrovském tažení? Zastaví někdo jejich sérii neporazitelnosti? Nebo králíci jako první tým v historii HFbL obhájí titul? Tým se dokázal udržet pohromadě, vedení jsme opět vyslali na Švýcarskou misi a šli jsme na to...
Úvodní zápas sehráli králíci s týmem Porna. Pro začátek určitě neméně kvalitní a nepříjemný soupeř. A to se hned projevilo, letní odpočinek a nesehranost týmu byla ale největší překážkou tohoto zápasu, králíci se s tím dobře popasovali a vyhráli 4:2. Ve druhém a třetím kole se už Duracell rozjel a vysokými výhrami porazil týmy Květáků a Tatranu.
Los čtvrtého kola chystal první velkou prověrku a dle předsezóních informací možná i zápas o čelo tabulky skupiny A. Nově nastoupila i naše první letošní posila s doporučením od našeho Švýcarského vedení a hned se uvedla i vítězným gólem. Zkušení králíci si tento i duel s velkou pohodou pohlídali, když tým Mrožků porazili 3:1. Následovalo další pohodové a vysoké vítězství nad týmem Alzheimerz.
Skupiny vrcholila a o celkové prvenství se už pomalu mohli ucházet jen dva týmy, Duracell a Vodopády. A šesté, předposlední kolo přineslo jejich přímý souboj. I v tomto utkání byl papírovým favoritem Duracell, ale urputně bojující Vodopády nechtěli dát nic zadarmo. Tento styl se králíkům nedařilo moc překonat a jejich trápení zakončila vyrovnávací branka hostí. Oba soupeři se tak rozešli s remízou 2:2.
Králíci měli ale výhodu dohrávky jednoho zápasu, kde mohli stvrdit prvenství a to se jim také bezpochyby podařilo, když rozstříleli Smrad z Jelena 12:2.
Celkově tak potvrdili roli nasazeného týmu číslo jedna a vyhráli celou základní skupinu A. Menší klopýtnutí dalo výstrahu mít se na pozoru a v žádném případě nic nepodcenit. Následuje chvilka volna, kdy je ještě otevřen trh přestupů a management králíků loví nějaké případné posily pro play-off.
V play-off bude první překážkou za obhajobou titulu v osmifinále čtvrtý tým základní skupiny C, kterým by se měl stát tým Tvoje Máma. S tímto týmem se králíci utkali v loňském ročníku na úvod základní skupiny a výhrou 8:1 nastartovali své mistrovské tažení. Všichni doufáme, že i letos tomu nebude jinak. Boj o titul začíná...

Kanadské bodování
Týmové statistiky ovládl a nejproduktivnějším králíkem základní části se stal 28 body Rej, za deset branek a 18 gólových nahrávek. Další v pořadí je dvaceti bodový Cihla a jen o bod méně nastřádal Burák.
Největším postrachem pro brankáře hostí byl Cihla s dvanácti přesnými zásahy. Jedenáct míčků procpal až do branky soupeře Márty a třetím do party je deseti gólový Rej.
Brankářííí
Standa opět nevydržel vysoké tempo harcovky a v posledním zápase ho tak musel zastoupit Horajda. Ale jinak držel po celou dobu stabilní výkonnost s úspěšností nad 90%. Ve dvou zápasech se mu podařilo i vymazat střelce soupeře úplně.
Zvláštní ocenění
Největším problémem základní části byla účast jednotlivých hráčů na utkáních, a tak zvláštní ocenění zaslouží "Buráčik", který odehrál všech sedm zápasů.