Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jubilejní 10.sezóna Harcovky startuje

21. 10. 2014

Bude tomu už celá dekáda kdy se v rukách Terezie Párysové a Filipa Kopeckého zrodilo dítko, hra jménem Harcovská Florbalová Liga. Mladý rozvíjející se sport s děrovaným míčkem si rok co rok získával další příznivce a středeční večer na Harcově patřil sportovním koncertům v místní hale TU Liberec.

Letošní sezóna tak bude jubilejní a na jejím konci vystoupí na vrchol už desátý mistr této vysokoškolské ligy. Při této příležitosti je pro nás přichystáno několik novinek a změn. Jednou z nich herní systém. Počet čtyř skupin s větším množstvím zápasů bude pro účastníky zachován, ale nově budou týmy na začátku rozděleny do dvou elit. Důvod je prostý, aby vzájemné zápasy byly vyrovnanější a atraktivnější pro oko Harcovského diváka. I přes toto rozdělení budou mít všechny týmy stejnou možnost bojovat o celkový titul. Před začátkem vyřazovacích bojů dojde tzv. předkolu mezi oběma elitami a o přímý souboj o play-off. Další novinkou je vylepšení herního zázemí. Desátá sezóna se odehraje na zbrusu novém povrchu. Uvidíme komu bude svědčit nejlépe a jak svižný florbal se na něm uvidíme.

Mistrovský titul bude obhajovat Duracell Team. Králičí družina jak se patří oslavila loňský triumf, když se ctí porazila i 50 litrový pohár zlatavého moku. Na novou sezónu se chystá ve stejném složení a doufá, že nový herní systém přinese zejména do základní skupiny větší náboj, než tomu bylo v minulých letech. Jako nasazený se představí v sedmičlenné skupině A. Uvidíme kolik se nás bude scházet a jestli ještě zalovíme na trhu volných hráčů. Každopádně sportu zdar, sezóna 2014/2015 začíná a s ní i boj za obhajobou.