Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell nepřipustil vyřazení a po roce si opět zahraje o titul

19. 5. 2011

Stejně jako v minulých sériích jsme vstupovali do odvety s výhrou z prvního zápasu, takže psychická výhoda byla na naší straně a my jsme nechtěli i tentokrát tuto šanci zahodit.

Do utkání jsme však vstoupili jakoby nervózně, když jsme hned v prvním minutách soupeři doslova namazali, ten si ale i díky Standovi s obrovskými šancemi poradit nedokázal a neskróval. Poté jsme se probrali, usadili se v útočném pásmu Delonů a ve čtvrté minutě se z rohu vytočil Rej a i se štěstím se mu podařilo prostřelit brankáře Delonů. Vedení 1:0 nás nabudilo, zvládali jsme obranou fázi a dál se tlačili do útoků. Výsledkem toho byla v desáté minuté přesilová hra, která však netrvala dlouho, protože hned nařízenou standartku se nám podařilo parádně využít, když rozehrávající Zdenda posunul míček na Reje, ten okamžitě posunul míček na druhou stranu na Sabinu a ten už skrz nezformovanou a rozevřenou zeď přidal druhou branku. Do konce poločasu se už stav nezměnil.
Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně stejně jako do toho prvního, když jsme opět Delonům nabídli velmi dobré příležitosti ke skórování. Ti je naštěstí pro nás opět nedokázali proměnit. Zhruba sedm minut před koncem však přišla další chybička, kterou už Deloni trestali gólem v naší síti. A za necelou minutu jsme ztratili míček za soupeřovou brankou a zrychleno protiútoku bylo srovnáno na 2:2. To Delony pochopitelně nakoplo, naopak my se začali bát o výsledek. Deloni si vytvořili spoustu dalších šancí, které s velkým štěstím neskončili další brankou a aby toho nebylo málo, tak rozhodčí jim nepochopitelně nabídl ještě přesilovou hru. Přesilovou hru se nám podařilo ustát, do konce zápasu už nezbývalo moc času a Delonům tento na protažení série do nájezdů nestačil, a tak začínali postupně více a více riskovat. V poslední minutě se nám podařilo vyslat Zdendu do rychlého brejku a ten se střelou do šibenky nemýlil a zpečetit jak naší výhru v utkání, tak postup do finále.
Duracell Team si tak opět po roce zahraje o titul a všichni věří, že to tentokrát už vyjde. Poslední překážkou na cestě k vysněnému cíli bude tým Oldschool Heroes. Tak tedy všichni příští středu, tj.25.5.2011 ve sportovní hale TU Liberec, kde od 21:00 začne poslední zápas a finále letošního ročníku Harcovské florbalové ligy.

HFbL, PLAY-OFF 2011
Semifinále, 2.zápas, 18.5.2011
Duracell Team - DELONI
3:2 (2:0)
střely 13:16

Branky DT: 3:05 Rej, 9:42 Tomik (Rej)/ 29:20 Zdenda

 

semifinalepostup.jpg