Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell padl v semifinále a titul tak neobhájí

16. 5. 2012

Po 14 dnech odpočinku následovala na Harcově odveta semifinálových sérií. Team Duracellu měl před odvetou blíže k postupu do finále, když v prvním utkání vyválčil vítězství 3:2. Deloni tak museli pro postup do finále vyhrát jak samotný zápas, tak rozhodující nájezdy.
Zápas začal velmi svižně a týmy do sebe šli na plný plyn. Už ve třetí minutě se poprvé měnilo skóre zápasu, když se z ostrého úhlu trefil přesně pod víko jeden z démonů. Následovala bojovná hra, ale ani jeden z týmů neměl žádnou vážnější šanci a poločas tak skončil jednobrankovým vedením Delonů.
Nebylo kam spěchat a nám i za tohoto stavu stačilo vstřelit jen jednu branku. Odhodlaní jsme vstoupili do druhého poločasu a to hned po půl minutce potvrdil Márty, když se přes všechno a všechny probil před brankou a srovnal stav. Oba týmy i nadále pokračovali v bojovné bitvě, kterou v polovině poločasu narušil nenápadnou akcí a střelou Kuba a králíci byli najednou ve vedení 2:1. Takto to vypadalo pro Duracell velmi dobře, ale drama mělo teprve přijít!
Do konce zápasu zbývalo něco přes dvě minutky, jeden z démonu se probíjel po pravé straně, vystřelil, ale jen do boční sítě. V tom ale přišlo něco velmi neočekávatelného. Standa si rukou nejprve srazil míček do svých zad, ten se poté začal kutálet a rotovat před brankovou čarou, když si ho Standa podruhé srazil rukou přímo do branky a bylo srovnáno na 2:2. To pochopitelně vlilo démonům energii, nicméně i za toho stavu byli postupujícími králíci.
V poslední minutě zahrávali Deloni standartní situaci, před kterou si vzali ještě oddychový čas. Díky signálu po rozehře se jim podařilo dostat se k šanci a střele, který byla zblokována, ale z následného závaru před naší brankou se jim podařilo doklepnout míček do branky a 19 vteřin před koncem se dostat do vedení 3:2. Zbylé vteřinky si už pohlídali, bylo z toho tak jejich vítězství a srovnání série na 1:1. Pro králíky tak téměř po dvou letech skončila série neporazitelnosti a o postupu do finále měli tak rozhodnout samostatné nájezdy.

Kapitánka BaTerka přišla z losování, že s nájezdy začínáme. Prvním kdo se vydal na steč byl Roman a klasicky, jak jinak blafáčkem se nemýlil - 1:0. První démon nedal a byli jsme tak ve vedení. To se opakovalo i ve druhé sérii, když se prosadil Tomík a druhý démon nedal - 2:0. Jako třetí šla na řadu první Švýcarská hvězda našeho týmu a kapitánka králičí party BaTerka, bohužel ale neuspěla a Delonům se podařilo poprvé překonat Standu a snížit - 2:1. Dvoubrankové vedení měla králíkům navrátit další ze Švýcarských hvězd, Fífa, ten byl blíže než kapitánka, ale trefil jen tyč a o chvilku později Deloni srovnali na 2:2. Pátou sérii nájezdů nervy drásajícího semifinále začínal Burák a naštěstí konečně nepřestřelil. Duracell šel opět do vedení a byl blízko finále. Pátý démon se rozjel na Standu a snažil se ho fintou překvapit, míček kdesi poskakoval, zdálo se, že si s ním Standa poradil, rozhodčí zapískal a rozpažil... v tom najednou míček spadl do branky a rozhodčí znovu zapískal a ukazoval že gól platí! Králíkům nepomohly ani dohady o pravidlech, rozhodčí trval na svém a stav byl tedy opět nerozhodný - 3:3. Následovala šestá série a náhlá smrt. Za králíky se rozjel Radim, blafákem oklamal brankáře, ale pak nešťastně trefil brankářovu špičku. Deloni tak byli ve výhodě a když se poslednímu démonovi podařilo Standu překonat byl pro Duracell konec všech nadějí na obhajobu titulu...
Jakoby nebylo králíkům přáno, ale po vyrovnané bitvě gratulujeme Delonům k postupu do finále. Duracell Team čeká před velkým finále bitva o bronz s Jamajským Bobem.

 
HFbL Play-off 2012
2.zápas semifinále, 16.5.2012
Duracell Team - Deloni
2:3 (0:1)
střely 9:15
rozhodující samostané nájezdy 3:4
konečný stav série 1:2
 
 
Branky DT: 15:38 Márty (Fífa), 24:08 Kuba