Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králíci potvrdili postup a jsou ve finále

22. 5. 2013

Druhý semifinálový večer přinesl harcovskému publiku rozuzlení kdo si zahraje ve velkém finálovém večeru o prestižní titul legendární Harcovky nebo na něj zbude jen bitva o bronz. Duracell vstupoval do odvety po prvním úspěšném boji s vedením 1:0 v sérii a rozhodně nechtěl opakovat loňskou neúspěšnou zkušenost a vyřazení v nájezdech. Navíc jsme se tentokrát i sešli v téměř kompletní sestavě, kompletní dvě lajny králíků a jedné lamy v bráně.

Úvod odvety se odehrál v úplně opačném tempu než první opatrné měření sil. Squadra na nás po zkušenostech vlétla velmi aktivně i s napadáním až za naší brankou. Zkušená parta králíků je ale opět díky zodpovědné obraně a dobře chytajícímu Standovi nepustila během těch prvních 3-4 minut do žádné vážnější situace a na přímý dostřel. Poté i králíci pochopili, že takhle to nepůjde, semifinále se samo nevyhraje a přeřadili také na vyšší rychlostní stupeň. Hra se vyrovnala a přelévala z jedné strany na druhou. Squadra měla možná stále více ze hry, ale všechny její střelecké pokusy byly z velké dálky nebo ze stran. Naproti tomu téměř všechny střely králíků (mimo těch Burákových) šli na bránu. Golman hostí byl ale také prozatím bezchybný. Už to vypadalo na bezbrankový poločas, když se šestačtyřicet sekund před koncem poprvé měnil stav na světelné tabuli. Rej nacentroval přes šířku hřiště na Cypa, ten chviličku lovil míček kde si pod nohama a pak ho napálil na branku Squadry, kde se k překvapení všech zjevil na zadní tyči úplně volný Rej a nebylo pro něj těžké trefit míček do prázdné klece - 1:0.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a vyrovnaného souboje, kde ani jeden z týmů neměl žádný vážnější tlak nebo převahu. Squadra musela ale zabrat, jestli chtěla posunout zápas alespoň do nájezdů. Za to králíci zkušeně kontrolovali hru, kdy s míčkem na hokejkách jen šetřili čas. Sedmé minutě vystihl rozehrávku Squadry Kuba, posunul krátkou přihrávkou na Reje a ten podruhé v zápase zacílil do černého - 2:0. Králíci i nadále kontrolovali hru a nepouštěli Squadru ani na dostřel Stankovi branky a po zaznění sirény mohli slavit postup do velkého finále.
V něm se ocitnou znovu po dvou letech a jako před loňský vítěz je čeká obhájce titulu a loňský vítěz Sukmistři, kteří budou hájit legendární titul, který dostal po jejich loňských oslavách novou tvář a už se těší na svého dalšího majitele. Finále je na programu tradičně ve středu, 29.května od 21 hodin ve Sportovní hale TU Liberec. Ještě něž vypukne velká finálová bitva sehrají od osmi hodin souboj o bronz mužstva Bílých Bagrů a Squadry Harcova. 

HFbL PLAY-OFF 2013, 2.semifinále, 2.5.2013
Duracell Team - Squadra Harcova
2:0 (1:0)
střely ?:?

Branky DT: Rej (Cyp) / Rej (Kuba)