Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králíci porazili Squadru a jsou krok od finále

16. 5. 2013

Florbalové publikum na Harcově už vyhlíží na cílové rovince kvarteto nejlepších, které se popere o pódiová umístění, ale hlavně o legendární titul. Králičí parta prošla po velké čtvrtfinálové bitvě znovu do semifinále, kde ji čeká další mladý a ambiciózní tým Squadra Harcova. Sestava na tento boj se rodila velmi těžko. Nemoci, zranění, pracovní záležitosti, ale i námluvy tchýně nepustily do takového zápasu některé hráče.

 

První semifinálový boj odstartoval v klidném tempu, došlo na tradiční oťukávání soupeře. Králíci měli ale více času míček na hokejkách a ukazovali jak zkušeným týmem jsou a tento respekt byl patrný i z herního projevu Squadry. Jako první se osmělil Duracell. Po několika nenápadných akcích rozjela pětice králíků neskutečnou sérii krosových přihrávek. Tou poslední našel Roman Mártyho a ten otevřel semifinálový učet v brance Squadry - 1:0. Než se stačila Sqaudra z tohoto kolotoče rozkoukat, už to bylo o dvě branky. A to když znovu střelec Márty vymetl pavučinky v brance hostí - 2:0. Následně se už naši protivníci přeci jenom rozkoukali a zdálo se, že i oni by chtěli vstřelit branku. Zodpovědnou a obětavou hrou jsme toho moc na nemocného Standu nepouštěli a zbytek si Standa zkušeně hlídal. Hra se nám chvíli přelévala ze strany na stranu, když se přeci jenom našlo malinkaté zaváhaní a jednomu ze soupeřů se podařil všechen bránící chumel prostřelit. Střelu možná ještě někdo tečoval, ale každopádně zapadla do naší sítě - 2:1. Těsný stav zaručoval před poločasem napínavou podívanou. Tu ale odmítl Tomík a dalekonosnou střelou vrátil králíkům dvoubrankové vedení - 3:1.

 

Druhý poločas jsme chtěli hlavně nebláznit, aby se ze zápasu nestala nějaká vysoká přestřelka a jako tradičně nejlépe s míčkem na hokejkách kontrolovat hru. Oba mančafty se snažili vypracovat si nějakou tu brankovou příležitost, ale obrany byly pozorné. Sedm minut před koncem jsme trošku zbytečně ztratili míček na polovině hřiště a Squadra přečíslením trestala, snížili stav a o závěrečné drama bylo postaráno - 3:1. Králíci ale znovu včas brzdili případné další šance a naopak šetřili klidně čas na vlastních hokejkách. S blížícím se koncem se přeci jenom stupňoval tlak Squadry, ale do konce jim už příliš času nezbývalo. Před poslední minutou si Squadra vzala oddechový čas a hned po něm to na Duracell zkusila se šesti muži v poli. To bylo navíc znásobeno půlminutku před koncem, kdy se králíci nevyvarovali několika malých přestupků a Roman putoval na trestnou lavici. Standartka se ale Squadře vůbec nevyvedla a králíci už zbylé vteřinky po mantinelu dohráli a odnášejí si první semifinálový bod, který je přiblížil k postupu do vysněného finále.

HFbL PLAY-OFF 2013, 1.semifinále, 15.5.2013
Duracell Team - Squadra Harcova
3:2 (3:1)
střely 18:9

Branky DT: Márty (Roman), Márty (Rej), Tomik (Radek)