Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkluzivní rozhovor ze Švýcarska...

21. 10. 2011

Po dlouhých vyjednáváních se Švýcarskými úřady a vytíženosti hvězdy z městečka Finstersee přinášíme rozhovor s prezidentem teamu Duracellu Filipem Kopeckým. Vyspovídali jsme ho nejen na téma loňské mistrovské sezóny a té nadcházející, ale třeba i o jeho Švýcarském angažmá.

 

fifa02.jpgNový ročník Harcovky už pomalu klepe na dveře, ale nejprve bych se vrátil k té loňské. Jak s odstupem času hodnotíš uplynulou mistrovskou sezónu?
 
Jako mistrovskou, tím pádem se to hodnotní moc příjemně. Někteří z nás na titul čekali docela dlouho :-). Zařadit se po bok Vořežprutů, Delonů a ostatních MISStrů je docela příjemné.
 
Králíci stejně jako ty o titul už několikrát bojovali, ale ve finále to vždy předtím nevyšlo. Včem byly ty předešlé ročníky jiné, nebo proč to vyšlo až teď?
 
To už jsem naznačil v první odpovědi. Ono nešlo jen o finále. Nikdy se nám nepodařilo vyhrát poslední zápas. Proto jen ta druhá místa a jedno čtvrté. Jiné to bylo v tom, že to byly jiné týmy a sestavy. I když je pravda, že základní kostra zůstávala stejná. Někdy v našich řadách působily i hráči extraligy, ale to samo úspěch nepřinese. Ve všech uplynulých šesti ročnících náš tým procházel celkem hladce až do závěrečných bojů. Ale nemyslím si, že by došlo k uspokojení a podcenění. Jen ta zaváhaní přišla v tom nejhorším zápase, kde se lámal chleba. Prostě už nebyla šance to dohnat jinde.
 
Už na cestě do finále jste porazili dva velké týmy a poslední dva mistry, Jamajskej Bob a tým Delonů. To byly asi dvě velké prověrky, jak hodnotíš tyto série?
 
O kvalitě hráčů JB není pochyb, ale možná to je jejich nejslabší místo. Svým přístupem můžou porazit jen sami sebe. Pokud proti nim nastoupí odhodlaná parta králíku, co se porve o každý míček a nic jim nedá zadarmo, tak pak snadno narazí.
 
Tým Delonů je pravý opak. Tým srdcařů, kteří hrají s maximálním nasazením a nic soupeři nedarují. Série sice 2:0, ale výhra vždy jen o gól.
 
 
 
 
7swiss_portrait_1_1300774351.jpgO Tobě víme, že si loni působil ve Švýcarsku a i letos tam pokračuješ. Takže jak se Ti libí Švýcarské angažmá?
 
Líbí se moc, jen lituju, že už jsem tak „starej“ :-). Pro mě to byl obrovský skok. Už jen to, že nás druhým rokem trénuje Sascha Brendler (pozn.red. úspěšný trenér např. České a Švýcarské reprezentace). Pro kluka, co to vždy hrál jen pro radost na nejnižší ligové úrovni a v podstatě bez trenérů, to je o něčem jiném. Zkoušel sem to porovnat s 3. ligou v ČR, kde jsem rok hostoval v FBC Liberec B, ale moc to nešlo.. :-)
 
Určitě si za ten rok už nasbíral nějaké ty zkušenosti. Co by si nám mohl povědět o švýcarském florbale? Liší se nějak od toho českého?
 
Je to prostě někde jinde. Zázemí, trenéři, sponzoři, vše jak na extraligové úrovni. Aspoň v případě Vipers, kde působím. Přijde mi, že tady je to o úroveň posunuté. Že tedy místní 1. liga (3. level) je jako 1. liga v ČR (2. level). Loňská sezona byla hodně dlouhá, ale bohužel se hrálo jen playout, místo playoff. Došlo k velkým změnám, odešlo 8 kluků, přišli dva Češi z extraligy a cíle pro letošek jsou jasné. Playoff a pokud to jen trochu půjde, tak se prát i o postup. Zatím se držíme na 3. místě, tak je spokojenost. Navíc nás tento víkend čeká osmifinále poháru, kde narazíme na Kloten z SML. Oni letos nic nehrajou, tak si věříme :-). Další hlavní rozdíl oproti ČR je ten, že za florbal tady nic neplatím.
 
Ale teď už k tomu co nás čeká. Po mistrovské sezóně je asi o všechny hráče zájem? Máš informace o nějakých změnách v týmu nebo naopak posilách? Doporučíš nám někoho ze Švýcarska?
 
O odchodech nic nevím, ono taky kam přestupovat, když už v tom nejlepším týmu naši borci působí :-). No co se týká posil, tak je tu jedna přestupová bomba. Márty to už psychicky nevydržel a po 6 letech konečně „podepsal“. Další posila je spíš jen taková formální. On ten kluk hvězda už byl, jen teď jako hráč extraligy bude víc pod drobnohledem. Tak ať se Ti daří, Tome :-). Máme tu pár kluků, co bych v Duracellu určitě viděl rád, ale bohužel nezvládáme dojíždět na zápasy.. :-)
 
A co ty? Sleduješ kluky během sezóny ve Švýcarsku, uděluješ jim nějaké "prezidentské rady", případně chystáš se jim i nějak přímo vypomoci?
 
Sleduji a moc. Pokud nedostanu sms hned po zápasech, tak to lovím druhý den na netu. Na našeho webmastra je docela spoleh. Rozhodně máme výsledky vždy dřív, než oficiální web HFbL. Pokud si to dupou od vítězství k vítězství jak loni, tak radit ani nemá cenu. Jen pak chválím, což je příjemná povinnost. Otázka jak to bude s výpomocí, pokud ano, tak zase až na vrchol soutěže po konci ligy ve Švýcarsku. Ale letos se to tu hodně pozitivně vyvinulo s prací, tak otázka, jak budu moc odjet a na jak dlouho.
 
Do sezóny vstupujete jako obhájce titulu, tak se Tě jako prezidenta musíme zeptat, jaké jsou letošní cíle?
 
Stejné jako vždy, nechat všechny za sebou :-). Nechci, aby to znělo namachrovaně, ale jako obhájce ani nemůžeme mít jiné cíle. Výzvou je také to, že zatím žádný tým v HFbL neobhájil. 
 
Pánové, věřím, že první výhra nad Pornem bude dobrý odrazový můstek a teď už vás (nás) nic nezastaví. Přeju vám pohodové zápasy, kde si s chutí zastřílíte, ať se vždy scházíte v plném počtu a ne jak do mariáše a ať vás to hlavně baví.
 
Aloha Fida a kapitánka BaTerka