Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osmifinále jen s jedním zápasem

30. 4. 2014

Po klidné základní části konečně začalo to co dělá soutěž pořádnou soutěží, a tím je play-off. Jako vítěz základní skupiny B jsme byli nasazeni samozřejmě do pavouka elity A. Proti nám nakonec z pavouka vzešel tým Mechalkoholiků, který obsadil čtvrté místo skupiny D, která byla ovšem nejlépe obsazená a nejvíce zajímavá.

Vzhledem ke špatné docházce a vytíženosti několika členů králičí party jsme se ještě před začátkem play-off vydali na trh volných hráčů ulovit nějakou tu posilu pro vyřazovací boje. Štěstí nám přálo a přivedli jsme do týmu tři nové tváře. Nejprve se podařilo dojednat přestup z florbalového bílého baletu, hráče týmu Bagrů Skipiho. Další tvář je známá z pořadu slavného Roberta Záruby, hráč Matěj Klucko. A neposlední řadě pro Harcovské publikum neznámého, ale mladého šikulu Prokopa.

Do již tradiční dvojzápasové série jsme tedy vstupovali jako favorit a to jsme také od prvního hvizdu bezpochyby plnily, kdy jsme pohlednými souhrami překonávali pětici Mechalkoholiků a zaměstnávali v brance bláznícího Vencu Dašana. I ten byl ale krátký na souhry zakončené mnohdy až do prázdné branky. Skóre po celý zápas plynule rostlo, a když i Mechalkoholici přidali čestný zásah, výsledkem byla první výhra se stavem 8:1.

Odvetné utkání bylo na programu o dva týdny později, přesněji datum 30.4., což je tzv. den pálení čarodějnic a bujarých oslav. Tento termín se ukázal jako dost nešťastný. Bohužel naskakovala omluvenka za omluvenkou, naštěstí posílený a rozšířený kádr králíků byl připraven k utkání nastoupit. Stopku zápasu dal naopak tým Mechalkoholiků a zápas byl kontumován v náš prospěch v poměru 5:0k, což stvrdilo náš postup do čtvrtfinále.

 

 

HFbL 2013/14, Play-off, osmifinále, 1.zápas, 16.4.2014
Duracell Team - Mechalkoholici
8:1
Stav série 1:0

 

HFbL 2013/14, Play-off, osmifinále, 2.zápas, 30.4.2014
Duracell Team - Mechalkoholici
5:0 kontumačně
Konečný stav série 2:0