Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králíci potvrdili postup do čtvrtfinále

5. 4. 2012

Po dvou týdnech odpočinku se v harcovské florbalové hale opět představil tým králíků. Po prvním vítězném zápase osmifinále následovala odveta s týmem Tvoje Máma. Dle kursových kanceláří byl favorit na postup jasný, ale soupeř nás chtěl minimálně potrápit, případně i dnes překvapit a dovést sérii do rozhodujících nájezdů.

Hned po úvodní buly se rozjel val směr naše branka a tak stejně jako v prvním zápase bylo už v první minutě před Standovou brankou pořádně horko. Králíkům se vše podařilo zkušeně přestát a sami začali okupovat obranou polovinu soupeře. Když se ve třetí minutě urodila standardní situace na polovině hřiště na které se začínali domlouvat Cihla s Romanem, seběhl si Tomík před brankáře soupeře a šikovně mu znesnadňoval výhled na celou situaci. Následovala rozehrávka a jednoduché nahození Romana, které skončilo až za zády nic netušícího brankáře hostí.
Dále vše probíhalo dle tradičního scénáře letošního počínání králíků. Obléhání soupeřovy poloviny s nemožností se finálně prosadit. Trpělivé čekání na jakoukoli skulinku nakonec přinesla své ovoce, kde ve finální fázi krásně našel Rej před brankou Kubu, který bezproblémově zakončil do odkryté branky. A když se o chvilku později konečně trefil na branku a procpal míček Burák, zdálo se vše jako naprostá pohodička.
V posledních dvou minutách prvního poločasu však protihráči ještě vystrčili růžky, když se jim podařilo nejprve ze standardní situace a pak ještě ze závaru před brankou snížit na jednogólový rozdíl.
O přestávce bylo na střídačce díky snížení Tvojí Mámy trochu rozruch, ale nakonec jsme se shodli, že přidáme ještě nějakou branku a v klidu si dokráčíme pro vítězství a postup. A tomu jsme i dostáli, tlačili jsme a hlídali si zadní vrátka, když chtěl soupeř po získání balónku hned útočit. Ve dvacáté minutě nám soupeř nabídl přesilovou hru. Obléhání branky navíc s jedním hráčem navrch se moc nedařilo, až nakonec ujala nenápadná akce, kdy Erl sebral míček rozehrávajícímu obránci, nahrál před branku na z cela volného Tomíka a ten krásně vykoupal gólmana a přidal čtvrtou branku. V závěru zápasu rozehrávající Roman našel krásným dlouhým křížným pasem Tomíka, ten hned z první sklepnul do středu Erlovi a ten zavěsil do odkryté klece.
I druhé osmifinále tak králíci v pohodě zvládli a celou sérii vyhráli jednoznačně v poměru 2:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Dle výsledků harcovky to bude stát opravdu za to. Duracell Team se v něm utká v derby s Bílými Bagry.
 
 
 
HFbL Play-off 2012
2 zápas osmifinále, 4.4.2012
Duracell Team - Tvoje Máma
5:2 (3:2)
střely 13:10
konečný stav série 2:0

 

Branky DT: 2:54 Roman (Cihla), 10:42 Kuba (Rej), 13:33 Burák (Erl) / 19:54 Tomik (Erl), 26:34 Erl (Tomik)
 

osmifinale_2.jpg