Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell vstoupili do play-off vítězně

21. 3. 2012

 

První zápas v osmifinálové skupině play off „A“ k sobě přivedl celky opačného postavení v tabulkách základních skupin. Vítěz skupiny A ... Duracell Team změřil síly se čtvrtým týmem skupiny C … Tvoje Máma. Již na rozcvičce bylo vidět, že to borci z Duracellu myslí s obhajobou opravdu vážně. Rozcvička byla tedy jako tradičně vlažná a Lama pustila co se dalo, ale sešlo se nás tentokrát požehnaných 8 kousků + Lama do brány a to už se dlouho nestalo… chyběl jen Radek, pracovní povinnosti mimo Liberec a Tomík… připravující se na další zápasy v sérii o sestup z extraligy – musí kvalitně zahřívat, aby první dvě lajny na lavičce nevychladly :p .. no a Fífa s Baterkou jsou pořád ještě služebně za kopečky.. ale možná že nás posílí do semifinálové série, která nás doufám nemine!!!
Úvodní buly vítězné a počáteční ťukes z hokejky na hokejku k tomu početní převaha nad soupeřem, to vše nám v prvních chvílích vlilo klid do žil a zákonitě muselo přijít varování. Necelých 30 sekund stačilo Mámošům k tomu, aby donutili Romana k chybě na půlce, hasičák Burák cuknul k uhánějícímu hráči, který neváhal a přehrál míček na druhého volného hráče přes hřiště pro něhož už nebyl problém zasunout míček do odkryté brány..
0:1, provinilé pohledy ale byl teprve začátek zápasu… jede se dál. Je třeba se soustředit na přesnou přihrávku a jak správně podotkl Rej s Radimem, nehrát si s míčkem vzadu, ale vysílat útočníky na rychlé protiútoky jak jen to bude možné, protože se nám letos moc nedaří prostřelovat hradbu před soupeřovými golmany… což potvrzoval tento zápas nejčastěji střílející králík Burák… hráči sice odcházeli poznačeni od míčků vyslaných z jeho hokejky.. ale k brankáři se toho dostalo jen poskromnu…
Ponaučení se dostavilo okamžitě, vyztužená obrana, rychlé nahrávky na útočníky a už to tam začalo padat.. během první půlky jsme nadělili soupeři 4 fíky a hned to bylo veselejší pro jedinou fanynku králíků, Lucku. Nutno říci, že šancí bylo opět víc než dost.. chyběl trochu klid na hokejkách a finální přihrávka před střelou.
Do druhého poločasu jsme tedy šli za stavu 4:1, relativně slušný náskok, žádné zranění… ideální stav. Během druhé půlky se nic závažného neudálo, snad jen jediná nepříjemnost… a tou je zranění Radima. Utržený nehet na noze bude pro Radima znamenat minimálně měsíční stopku v Harcovce. Je to smůla, protože se Radim probudil po zimním spánku a blýsknul se hattrickem. Máme pro něho ale jinou funkci po dobu jeho rekonvalescence bude vykonávat role kustoda, maséra, svačináře a nástěnkáře v jedné osobě jestli mu to půjde jako na hřišti, tak se máme nač těšit…
Ve druhé půli jsme přidali dalších 7 banánů a obdrželi opět jeden. Konečné skóre po závěrečném hvizdu tedy svítilo 11:2 pro mocné králíky z Duracellu. Touto výhrou jsme dobře vykročili do letošního Playofu a ujali jsme se vedení 1:0 na zápasy v osmifinálové sérii. Doufejme, že vše půjde hladce a přehoupneme se do čtvrtfinálové série bez možnosti využití trestných nájezdů..

 
 
 
HFbL Play-off 2012
1. zápas osmifinále, 21.3.2012
Duracell Team - Tvoje Máma
11:2 (4:1)
střely 42:15
stav série 1:0

 

Branky DT: 3x Cihla, 3x Radim, 2x Erl, 1x Rej, 1x Marty, 1x Kuba