Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 5. 2010

No co na to napsat, radost z postupu do finále, ale s tím výkonem, co se předvedl dnes, by nás přejel i Květák. 

Nefungovalo naprosto nic, možná krom prvních tří a posledních 10 minut. Naprosto laxní přístup do soubojů, nedůraz při bránění střel z dálky, skoro žádný pohyb při rozehře a když už se šlo do útoku, vše kazila finální přihrávka. Ale spíš k ní ani nedošlo, míčky jsme ztráceli hodně brzy. 

Trošku to připomínalo 2. zápas s Delonama. Co nás může těšit, že první zápasy sérií nám jdou a finále je jen na jeden. :-) Každopádně to bude chtít zahrát úplně jinak, prostě líp.
 
Průběh zápasu si moc nepamatuju. Asi radši.. :-) Celkem brzy se inkasovalo na 0:1 po střele z dálky. Pak ještě jeden gól při našem oslabení. To byl asi i poločas. Nevím jestli Erl snižoval na 1:2, ale každopádně jeho teč hrudníkem stojí za zmínku. Dobře se tam postavil  a nechal se trefit, Radek pěkné áčko. Ale pak zase naše chyby a branky soupeře. Skóre 1:4 bylo už celkem hrozivé. Ale konečně nás to probralo a začalo se trošku hrát. Navíc po Vojčiho nahození přes celé, které zapadlo až za Zahradu, znamenalo další oživení na naší střídačce. O to veseleji bylo po mém zásahu, kdy už jen gól scházel k přímému postupu. Ale jedna nezvládnutá útočná akce, totální propad celé pětky a gól po úniku do naší sítě znamenal konec naším nadějím na vyrovnání. Celé to podtrhlo vyloučení Rakiho, který to už neunesl, a maska mu asi vyklouzla z ruky, když si chtěl otřít čelo. :-) I ve 4 jsme se snažili ještě útočit, ale už to bylo hodně těžké. Prohra 3:5 znamenala jediné.. Stejně jako ve čtvrtfinále nás čekaly nájezdy. 

Do akce se chystala stejná pětice. Bohužel jsem nedokázal zastoupit kapitánku na losu a soupeř si určil, že půjde první na řadu. Je to drobná výhoda, pokud se ale první nájezd promění. 
To se ale Půčovi nepovedlo a nastřelil jen tyč. Romča na druhý pokus dokázal, že jeho "Špánkovka" funguje a chladnokrevně zasunul pod padajícího zahradu. 0:1 po první sérii. 
Zajíc nezaváhal, rozhýbal Rakiho a srovnával na 1:1. Emoce trošku vyvolalo jeho velmi pomalé vedení míčku, kdy už to vypadalo, že se míček zastavil, ale vše bylo v pořádku. Za Duracell jel Cihla. Naznačil, zavěsil a 1:2 po 2. sérii. 
Za Koně jel jako třetí Blažek. Chvíli to vypadalo, že chce sám chytat, to když předváděl pohyby gólmanů při nájezdech. Prý to byla psychologická válka. Pak ale udělal pěkný blafák a zavěsil. Odpověď byla na Vojčim. Přišel, viděl, zavěsil. Nádherně uklizená prudká střela pod víko. Zahrada neměl nárok. Po třetí sérii 2:3. 
Čtvrtou zahájil Havrďák, který volil střelu, ale stejně jako Půča v první sérii pouze do tyče. To znamenalo jediné. Pokud proměním je hotovo. :-) Snaha byla nalákat zahradu a do protipohybu prostřelit. Bohužel se ani nehnul, tak sem ho jen zkusil lobnout a se štěstím to tam spadlo. Nájezdy 2:4 a bylo jasné, že si pár exMyšMASHáků dá po roce zase finále. 

Jen to chce zahrát lépe, o hodně lépe. Pravděpodobně budeme zase komplet, tedy 11+1.