Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell po třech letech znovu mistrem

4. 6. 2014

Poslední herní večer letošní florbalové Harcovky se posunul až na začátek června a Duracell Team v něm opět nechyběl. Dokonce se znovu po roce probojoval až do finále, kde se utkal v boji o mistrovský titul se stejným soupeřem jako v loňském roce, posledním a dvojnásobným vítězem, mužstvem Sukmisstrů, a který tento večer útočil na zlatý hattrick. To samozřejmě králíci nechtěli připustit a za celé Harcovské publikum se vydali do boje, aby naopak oni po třech letech navrátili titul, tak kam patři.

I když se zdálo, že finále začalo opatrně, tak Duracell nechtěl stejně jako v minulém roce ponechat nic klidu a náhodě a pro jistotu se ujal otěží zápasu. Skóre se poprvé měnilo po zcela nenápadné akci z poza branky Sukmisstrů, kdy se prosadil Dan. O pár minut později mezi několika soupeři vystřelil na zadní tyč Tomík a bylo to 2:0. Tento stav vydržel až do konce první třetiny a na naší střídačce bylo rozhodně veselo.

Druhá třetina ale přinesla úplně opačný obraz, první branka Sukmisstrů přišla po střele z půlky od obránce a hned po další cca půl minutce bylo srovnáno, když nabídnutou standartní situaci Sukmisstři využili. A mohlo být ještě hůře, protože následujících pět minut byli králíci v útlumu a ve velkém tlaku Sukmisstrů. Naštěstí se vše podařilo ubránit a siréna přinesla alespoň na chvilku vysvobození.

Co se obhájcům nepovedlo ještě před sirénou, přišlo na začátku třetí třetiny, když šli poprvé v utkání do vedení. Klid vedení si neužili dlouho, když se po teči na brankovišti prosadil znovu Dan a bylo srovnáno na 3:3. Vyrovnanou a velmi kvalitní finálovou bitvu sledovalo početné Harcovské publikum až do času pět minut před koncem, kdy se stav opět měnil a králíci se dostali díky střele Kuby znovu do vedení. Bezpečná obrana králíků nepouštěla Sukmisstry do žádné šance a možnosti na vyrovnání. To bohužel ale přišlo po vlastní Romanově teči nebo spíše sražení přihrávky, která šla zcela mimo a na nikoho, což znamenalo opět vyrovnaný stav, tentokrát 4:4. Vyvrcholení jaksviň a snad ještě víc nejlepšího zápasu letošní sezóny jakou Harcov mohl sledovat přinesla poslední minuta zápasu. Tomík v soupeřově rohu vybojoval míček a nahodil ho do brankoviště, kde se přes hlavního Sukmistra prosadil Burák a přidal pátý gól. Do konce zápasu zbývalo 48 vteřin, Sukmisstři si zvali oddechový čas a zkusili to se šesti hráči v poli. Po odraženém míčku se na půlce zjevil úplně osamocený Prokop Oshie a stejně jako Harcovské publikum na něj koukala i prázdná branka. Jeho střela ale k údivu všech svůj cíl nenašla a drama pokračovalo. V posledních vteřinách se ještě bojovalo na brankovišti a tři vteřiny před koncem stačili Sukmistři ještě velmi nepříjemně vystřelit, ale Standa vytěsnil a Duracell Team tak mohl začít slavit mistrovský titul.

Králíci tak neumožnili Sukvícemistrům ochutnat chuť zlatého hattriku a po třech letech znovu slaví vítězství v Harcovské florbalové lize. Na tradičním ceremoniálu došlo k ocenění nejlepších týmu letošní sezóny. Nakonec čtvrtý tým Delonů nečekal na předání brambor a šel naopak slavit se zelenou příchutí do jejich oblíbeného zařízení harcovských kolejí. Milé překvapení v podobě obsazení třetí pozice přinesl tým Boobs&Nipples. Druhé místo si odnesli obhájci a konečně na správném místě Sukvícemistři. A nejenom zlatý pohár za vítězství, ale i soudek se zlatavým mokem patří komu jinému, než Duracell Teamu.

Parádní plavba, která málem skončila ve čtvrtfinále doplula až na vysněný Hawai. Kdo byl součástí této posádky určitě nelituje a litovat nebude, protože hned po spuštění kotvy u místních břehů se začíná čepovat zlatý klenot a na Havajských plážích konat velkolepé oslavy. Králíci děkují všem divákům, fanynkám a manažerům za dosažení tohoto úspěchu a přejí jim i hráčům zaslouženou a slunečnou dovolenou.

HFbL 2013/14, Play-off, FINÁLE, 4.6.2014
Duracell Team - Sukvícemistři
5:4 (2:0,0:2,3:2)

Střely: 25:18

Branky DT: Dan, Tomik, Dan, Kuba, Burák

dsc_1500.jpg