Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell zůstal těsně pod vrcholem

30. 5. 2013

Letošní úspěšné boje v playaufu nás posunuly po dvou letech znovu do finále Harcovky. V očekávání byl velký souboj, protože naším soupeřem byli loňští mistři, tým Sukvícemistrů. Harcovské publikum tak mělo k vidění bitvu posledních dvou mistrů o prestižní pohár.

Tradičně problém s naší nízkou docházkou se tentokrát nekonal. Naopak, na poslední zápas dorazilo všech 14 králíků, dokonce i celou sezónu zraněný David se přišel alespoň podívat. Bitvu o třetí flek vyhrála těsně Squadra Harcova a velká škoda pro mužstvo Bagrů, které i přes bramborové umístění zaznamenalo historický úspěch. Poté bylo už na řadě finále a šlo se na věc.

I přesto, že se nás sešlo hodně, jsme do zápasu zapojili všechny králíky. Úvodní oťukávačka byla velmi klidná, my jsme se nikam netlačili a stejně tak Sukvícemistři s jejich zdaleka ne tak početnou sestavou. Bohužel až přílišný klid nám uškodil, protože jsme nebyli vůbec produktivní a nebezpeční. Naopak Sukvícemistři pracovali velmi zodpovědně v obraně, snažili se hrozit s rychlých šancí a vlastně kdykoli nás zaskočit, což se jim postupem času i povedlo a to vždy po jednom zásahu v první a i druhé třetině.

Do závěrečné části jsme optimalizovali sestavu a vyrazili opravdu bojovat o titul. Naději vykřesal po střele Cihly dorážkou Márty, ale další gól, mnohdy i šance ne a ne přijít. Sukvícemistři velmi důkladně bránili a branku jakoby zavřel ten večer výborný Ivan. Když pak přišel třetí gól v naší síti a v závěru i čtvrtý, tak už nebylo pochyb, že zlatá tečka se nám letos nepodaří a naopak Sukmistři jako první tým v historii Harcovky obhájí mistrovský titul.

I tak se ale další Harcovská placka počítá a šlo se po zápase posedět a zakončit tak letošní ročník. Děkujeme všem hráčům, fanynkám i divákům, za další florbalovou sezónu. Přejeme hezké a slunečné léto a na podzim se zase společně uvidíme.

HFbL PLAY-OFF 2013, FINÁLE, 29.5.2013
Duracell Team - Sukmistři
1:4 (0:1,0:1, 1:2)
střely ?:?

Branky DT: Márty (Cihla)