Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na popáté to vyšlo a Duracell slaví titul !!!

27. 5. 2011

Nadešel poslední večer letošní florbalové harcovky, finálový večer.  Králíci jsou opět u toho a opět si po roce zahráli finále a věřili víc než kdy dřív, že tentokrát to už vyjde. Jak pak by ne, když už jen na cestě do finále dokázali porazit a vyřadit tak velké týmy, poslední dva mistry. Ve čtvrtfinále Jamajskej BoB a v semifinále tým Delonů. Poslední překážkou s vysněnému titulu je tým Oldschool Heroes.
Cihlička vyhrál zahajovací buly a šlo se na to. Tradiční úvodní oťukávání soupeřů se nekonalo, když zkušení finalisti králíci vzali hned od začátku osud zápasu do svých rukou a velmi dobrým pohybem si vytvořili hned několik šancí. V jedné z nich Kuba trefil tyčku, v ostatních se činil golman soupeře. V páté minutě se nám podařilo využít hrubku soupeřova obránce, který zaváhal na polovině hřiště a Rej se Zdendou nedali osamocenému brankáři šanci - 1:0. První krok jsme udělali my a dále dobrým pohybem nepouštěli soupeře do žádných šancí. V sedmé minutě jsme rozehrávali nenápadnou standartku na polovině hřiště. Na rozehrávku se postavili obránci Burák a Roman. Prvně zmíněný jen lehce přiťukl druhému a ten nenápadnou, ale velmi dobře mířenou, skrytou a přesnou střelou rozvlnil síť za zády golmana soupeřů - 2:0.
Naše nasazení a pohyb pak zřejmě pod dojmem vedení trochu upadl. Do toho ještě provedl Buráček jeden ze svých "čistých" hitů. Rozhodčí ale neměl pro tento zákrok pochopení a Buráček si šel posedět na trestnou lavici. Oslabení jsme zodpovědně ubránili a ani do konce poločasu si soupeř žádnou vážnější situaci ke skórování díky našemu obranému valu nevytvořil.
O přestávce jsme si řekli, že hra je dobrá, a že je nesmíme k ničemu pustit, aby se nedostali znovu do zápasu. Vedeme 2:0, nejlépe přidat ještě jeden gól a bude klid. Takto rozehrané finále už nesmíme pustit.
Od začátku druhého poločasu Oldschool zvýšili svoji aktivitu a snažili se s výsledkem něco udělat. Naše  obrana i se Standou v bráně však fungovala perfektně a nedovolila Oldschool žádnou vážnější šanci ke skórování. Následovalo ale opět další nesmyslné výloučení a šli tak jsme pohruhé v zápase do čtyř. I toto oslabení se nám málem podařilo ubránit, ale těsně před koncem přišla střela od beka, dlouhán Radek to ještě lehce líznul a míček se od tyče odrazil do branky - 2:1.  To pochopitelně soupeři dodalo energii a zápas měl tak zas nový náboj. O minutku později se v dobré pozici na středu hřiště ocitl Kuba, jeho střela byla sice z blokována, avšak k zcela volnému Rejovi, který pohodlně doklepl do prázdné branky - 3:1. Po necelé minutě přihrál na půlce Erl míček Cihlovi a ten nádhernou střelou z voleje vymetl pavučinku v brance golmana Oldschool - 4:1. Zdálo se být tak trochu hotovo, ale hned po buly a šesti vteřinách bylo opět sníženo na rozdíl dvou branek, když se zcela volný útočník Oldschool protáhl po pravé straně a na dvakrát překonal Standu - 4:2. Soupeř nepřestával bojovat, ale zodpovědná obrana králíků jim nedovolovala ani malinkaté šance k dalšímu snížení. Na konci osmé minuty zopakoval svůj parádní kousek z voleje přímo do šibenky Cihla (nahravačem byl tentokrát Roman) a bylo zvýšeno na - 5:2. Čtyři minutky před koncem si šel na trestnou lavici za prohřešek sednout Sabina a Oldschool tak zřejmě měli poslední šanci s utkáním ještě něco udělat. Početní výhodu ještě znásobili odvoláním brankáře, ale ani ve dvojnásobné přesilovce se jim nepodařilo skórovat. Po vypršení Sabinova trestu se k míčku dostal Kuba, vyvezl míček na půlku a střelou do prázdné branky pečetil mistrovskou výhru - 6:2. Pak už jen všichni začali odpočítával vteřinky a po zaznění sirény mohla propuknout  vítězná radost, na kterou někteří členové týmu tak dlouhá léta čekali.
Radost byla obrovská a zasloužená. Po oslavě hráčů, poděkování soupeři a děkovačce s fanoušky přišlo na řadu vyhlašování. Nejprve byl oceněn druhý nejlepší tým letošní Harcovky,  náš finálový soupeř tým Oldschool Heroes. Poté si už vzal pohár pro vítěze letošní Harcovské florbalové ligy pořadatel Ondra a slavnostně ho předal naší kapitánce BaTerce. Společně s ním jsme ještě dostali soudek Svijanského píííva a mohla propuknout ta pravá mistrovská oslava.
Letošní Harcovka je za námi. Mistrovská cesta byla dlouhá, ale stálo to za to. Nejprve jsme famózní jízdou vyhráli základní skupinu B. V Play-off už na nás čekalo mnoho nástrah a velkých a zvučných týmů. Po velkých bitvách jsme zvládli čtvrtfinále a semifinále, a nakonec se podařilo zvládnout i ten poslední krok a získat mistrovský titul. Za zmínku stojí i to, že jsme jako opravdový mistři za celou letošní Harcovku nepoznali hořkost porážky, když ve 14 zápasech jsme pouze jednou remizovali. Na řadu teď přijdou oslavy, florbal dostane volno, ale všichni se už určitě těší na podzim, kdy zase začne další ročník Harcovské florbalové ligy. Sportu zdar a florbalu zvlášť…


HFbL, PLAY-OFF 2011
Fínále, 18.5.2011
Duracell Team - Oldschool Heroes
6:2 (2:0)
střely 16:11

Branky DT: 4:38 Rej (Zdenda) , 6:22 Roman (Burák) / 4:57 Rej, 5:50 Cihla (Erl), 7:51 Cihla (Roman), 13:34 Kuba

 

 

finale_6_2.jpg