Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 4. 2010

Obrazek

Konečně se začalo o něco hrát. Teprve od čtvrtfinále se potkáme s týmy, které jsou hodně nebezpečné. Což potvrzuje loňský obhájce tým Delonů. 

Bohužel před tímto důležitým zápasem se omluvila hned čtveřice králíků a to znamenalo vstup do "série sezóny" v oslabené sestavě, ale ani soupeř nebyl kompletní a na začátku to je stejně vždy 0:0. 

Od začátku zápasu se hrálo ve velkém tempu a nasazení. Deloni hrají celkem agresivně a do soubojů chodí na plno. Je vidět, že za těch pár let co spolu hrají od Déry něco okoukali. Snažili se nás tlačit a to se jim celkem dařilo. Od začátku jsme si v obraně museli dávat pozor na jejich důraz a nenechat je střílet z dálky. Obětavou hrou se nám to celkem dařilo a někdy se nám podařilo prověřit jejich obranu z rychlých protiútoků. Asi tak v půlce prvního poločasu natáhnul, kousek za půlkou, Cihla a nádherně trefil pod horní tyčku. Vedení 1:0 bylo příjemné, protože vyhovovalo naší hře na brejky. Bohužel těsně před půlkou, konkrétně 4 vteřiny, se nám nepodařilo vyhodit a prohraný souboj na půlce pustil do zakončení Dýmu a jeho pokus proletěl až do naší sítě. Bohužel do té doby famózní Raki přes trojici hráčů těsně před ním neměl šanci zareagovat. Tady se ukázala nevýhoda umístění časomíry, která je nad střídačkama a hráči tak nemají přehled. Ale i tak stav 1:1 po prvním poločase dával pořád šance oběma týmům. 

Deloni posilněni vyrovnáním v samém závěru poločasu do druhého vletěli ještě namotivovanější. Hned po několika vteřinách dlouhé nahození krásně zpracoval Prcek, otočkou se uvolnil mezi naše beky, ale naštěstí pálil jen do tyče. Stále se nám dařilo aktivně přistupovat k hráčům soupeře a nedat jim prostor. K vidění bylo i několik tvrdých soubojů. Při jednom našem dalším výletu na polovinu soupeře, došlo k chybě Deloní obrany a Zdenda tak zůstal sám na levém křídle. Navíc se otevřel prostor na křížnou příhru celým pásmem od pravého mantinelu a Zdenda si s ní poradil. Uklidil míček do prázdné brány a šel si to hlásit na časomíru. Deloní parta nic nevzdala a po inkasované brance nás zase začala trošku přehrávat. Tlačili nás před naší bránou, ale co neměl Raki, pochytali naši hráči při blokování střel a také někdy při nás stálo štěstí. Když jsme se dostali na míček, snažili jsme se ho co nejdéle a nejdále držet od naší branky. Minutu a půl před koncem si Deloni vzali oddechový čas a domlouvali rozehru z rohu u naší branky. Signál který zahrál Déra s Dímou jim ale nevyšel a míček přeletěl za naši branku. Veseleji bylo hned v zápětí, ale na naší straně. To když se od pravého mantinelu před branku natlačil Erl a poslal míček do stejných míst co Cihla. Vedení 3:1 jsme už nepustili. Podařilo se nám ustát poslední nápor Delonů a důležité první vítězství bylo naše. 

Stále ale není nic jisté, Deloni byli ve stejné situaci už v osmifinále a skvělým výkonem v druhém zápase se jim podařilo sérii otočit. Co je dobré pro nás, je to, že nejspíš budeme kompletní a tím naše akcie o něco stoupají. Ostatně to uvidíme už příští středu od 21:10. 

Neříkal tady náhodou někdo Deloni? Ne! DURACEL!!!