Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtfinálovou bitvu rozhodla 8.série nájezdů

21. 5. 2014

 

Čtvrtfinále, to už je tuhý boj a nejinak tomu bylo i letos. Souboj o to, kdo si zahraje o medaile a kdo zůstane před branami final four. Pavouk play-off nám letos přidělil silného protivníka, tým nováčků Štírků Jaksviň složený z hráčů elitních registrovaných soutěží.

Utkání odstartovalo tradiční oťukávanou, Štírci se však ale osmělili dříve a první brankou v utkání šli do vedení. Králíkům se podařilo srovnat a průběh utkání byl zase vyrovnaný. Vyrovnaný stav ale do poločasu nevydržel. Štírci dokonce odskočili do dvoubrankového vedení, když dvěma góly překonaly obranu králíků, ale hlavně spící lamu v brance.

O přestávce jsme si vyjasnili několik věcí, a že do toho šlápneme. Opak byl ale pravdou a najednou už harcovské tribuny sledovaly vysoké vedení Štírků 6:1. Králičí družina se ale nechtěla vzdát a zanechat za sebou takovýto výsledek. Bojovná hra přinesla snížení sedm minut před koncem. To vlilo králíkům novou energii a i díky dalším třem brankám bylo minutku a půl před koncem sníženo na těsných 5:6. Po vyhraném buly a usazení na soupeřově polovině následovala hra bez brankáře, ale Štírci velmi dobře vykrývali pozice nebo jako třeba při Romanově střele famózně zasáhl brankář. Čas se neúprosně krátil, v posledních vteřinách po odražené střele zkoušel ještě Matěj bekhendovou střelu, ale bohužel prosvištěla jen těsně vedle a to znamenalo, že první výhru 6:5 a bod v sérii pro tým Štírků.

Do druhého zápasu byla tedy taktika jasná. Vyhrát zápas, vyhrát nájezdy a postoupit. První branku jsme tentokrát vstřelili my a byl to začátek velké bitvy tohoto večera. Štírci dvěma slepenými brankami otočili stav, králíci ještě do poločasu srovnali na 2:2, ale tento stav pro ně nic neřešil.

Ve druhé části tahal za delší konec Duracell, dostal se do vedení 3:2, ale bojovní Štírci znovu srovnali. Napětí v hale se začalo stupňovat, když králíci šli znovu do vedení. Pojistkový gól se ale stále nedařilo přidat. Dvě minuty před koncem Štírci opět srovnali a zatáhli se do defenzivy. Duracell šel tak stejně jako v prvním zápase do šesti a tentokrát mu přálo i štěstí, když po souhře vystřelil od pravého mantinelu Roman a na brankovišti tečoval po vzoru Jardy Jágra stehnem Burák a na světě byl pátý a nakonec i vítězný gól na 5:4.

Po dvou utkáních byl tedy stav 1:1 a to dle Harcovských pravidel znamená rozhodnutí v podobě samostatných nájezdů. Při losu jsme vybrali, že začínat budou na Standu Štírci a šlo se na věc. V první sérii štírek suverénně uspěl stejně tak i se svojí Špánkovkou Roman - 1:1. Ve druhé byli Štírci znovu úspěšní. Matěj brankáře předčil, ale následně zakončil mimo - 1:2. Třetí štírek nedal, za to Prokop vymíchal a srovnal - 3:3. Když ani čtvrtý štírek nedal, dostal Burák poprvé králíky do vedení 4:3. Pátý štírek proměnil a odvrátil tak vyřazení. Vše měl na holi Tomík, brankáře sice překonal, ale pro zpětnou kličku gól nebyl uznán. Po páté sérii byl stav nerozhodný 3:3.

Do náhlé smrti se pořadí otočilo a začínal tedy Duracell. Prokop znovu vymíchal brankáře hostů, ale to samé se podařilo i Štírkům - 4:4. Už v sedmé sérii si s brankářem znovu pohrál Matěj, ale jakoby mu ten večer nebylo přáno, když trefil jen jeho bezmocnou a nataženou ruku. Štírci tak měli mečbol a mohli rozhodnout. Hráč volit tentokrát místo kličky přesnou střelu, ale naštěstí netrefil - stále 4:4. Osmou sérii začal znovu mladíček Prokop a když opět fantasticky vymíchal a zavěsil nebylo pochyb, že je to florbalový Prokop T.J. Oshie. Štírci museli dát a míček si zval již 2x úspěšný střelec. Zkoušel podobnou kličku, ale Standa si na ní tentokrát počíhal a mohli jsme slavit nervy drásající vítězství 5:4 v nájezdech a hlavně POSTUP do SEMIFINÁLE !!!

 

HFbL 2013/14, Play-off, čtvrtfinále, 1.zápas, 14.5.2014
Duracell Team - Štírci Jaxviň
5:6
Stav série 0:1

 

HFbL 2013/14, Play-off, čtvrtfinále, 2.zápas, 21.5.2014
Duracell Team - Štírci Jaxviň
5:4
Stav série 1:1

 

Rozhodující nájezdy (po osmi sériích)

5:4

Konečný stav série 2:1