Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už i s presidentem v sestavě postoupil Duracell do semifinále

25. 4. 2012

Týden po prvních čtvrtfinálových bojích následovaly čtyři odvety o postup do semifinále letošní florbalové Harcovky. Tým králíků byl v lepší výchozí pozici, Bagři ale rozhodně ještě neskládali zbraně a chtěli celou sérii minimálně zdramatizovat a přivést ji třeba i do rozhodujících nájezdů. Pro tento bratrovražedný souboj byl už připraven naskočit navrátilec ze Švýcarska a president v jedné osobě Fífa. Další změnou bylo pro tento zápas obsazení v brankoviště Duracellu. Za Standu válejícího si šunky na jachtě v Chorvatsku, zaskočil brankářský kouzelník Robin, který znovu po roce oprášil brankářskou výstroj a vydal je mezi florbalové mantinely.
Odveta odstartovala a králíci nechtěli ponechat nic náhodě. Vrhli se to útoku a okupovali útočnou polovinu hřiště. Bagři se samozřejmě také snažili o nějaké protiútoky, ale většinou byli už brzděny na polovině hřiště. Po pěti minutách hry se v nepřehledné situaci před brankou dokázal prosadil Erl a stejně jako před týdnem otevřel skóre zápasu. Hned vzápětí nám Bagři nabídli přesilovou hru. První lajna ale jen svírala bránící čtveřici a nedařilo se jí prosadil, a tak na hřiště naskočila druhá a těstě před vypršení trestu si Tomík seběhl dovnitř bránícího se čtverce, dostal přihrávku od Cihli a z otočky vymetl šibenku - 2:0. Poté si králíci hlídali dvoubrankové vedení a předváděli letos velmi zřídka vídanou kombinační hru. Do přestávky, ale mělo ještě přijít drama. Ve 13. minutě zahrávali Bagříci standartní situaci. Bohužel naše zeď se špatně postavila a z formovala. Bagrům se jí podařilo prostřelit přesně na zadní tyč a snížit na jednobrankový rozdíl. O minutku později se rohu vymotal a po samostatné situaci prosadil Rej a znovu to bylo o dvě branky. Gólovým hodům ale nebyl ještě konec. Bagři ještě jednou snížili a konečnou podobu prvního poločasu 4:2 dal po ose Burák, Tomík, zakončující Fífa, pro něhož to byl první letošní gól v Harcovce.
Zápas byl tedy i ve druhém poločase stále otevřený, nicméně zkušená parta králíků zodpovědně brzdila možné útoky Bagrů. Ve 20. minutě se dokonce podařilo Tomíkovi a Rejovi obrat jednoho z Bagrů a následný protiútok už jen jednoduše zakončil do prázdné branky Kuba. O pár minut později přidal Fífa druhou branku v zápase a konečnou podobu druhého čtvrtfinálového utkání dal těsně před koncem Tomík.
Duracell tak opět nebude chybět mezi nejlepší čtyřkou Harcovky, která zabojuje nejen o medaile, ale hlavně o mistrovský titul. Soupeřem králíků v semifinále bude stejně jako loni mocný tým Delonů, kteří budou jistě chtít králíkům vrátit loňskou těsnou porážku. Podaří se králíkům znovu pokořit Delony a výrazně se přiblížit k obhajobě nebo na ně zbyde jen bitva o bronz? Odpověď na první polovinu tajenky se dozvíme již příští týden, kdy začínají semifinálové boje. Opět ve sportovní hale TU Liberec.

 
 
HFbL Play-off 2012
2.zápas čtvrtfinále, 25.4.2012
Duracell Team - Bílí Bagři
7:2 (4:2)
střely 24:12
konečný stav série 2:0
 
Branky DT: 5:01 Erl (Kuba), 7:01 Tomik (Cihla), 13:37 Rej, 14:33 Fífa (Tomik) / 19:30 Kuba (Rej), 24:52 Fífa (Radim), 29:52 Tomik (Kuba) 

 

ctvrtfinale_2.jpg