Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králíci přetlačili Oldschool a jsou v semifinále

30. 4. 2013

V netradiční hrací den, a to v pondělí, se sešla osmička týmů ve sportovním stánku na Harcově k bojům o čtyři postupová místa do semifinále. Králíci po první vydřené remíze 4:4 nebyli ani blíž, ani dál k této metě a vše se tak mělo rozhodnout právě teď a tady.

Tentokrát hned od úvodu měli více ze hry Oldschool, hráli více na míčku, naopak králíci vybojované balóny až příliš brzo odevzdávali. Nicméně znovu zodpovědnou a bojovnou hrou nenabídli hostům žádnou šanci ke skórování. Cihlička jak skončil, tak i započal odvetu, když otevřel střelecký účet utkání. Oldchool se poté vrhli ještě více do útoků, ale Standa opět perfektně strážil svojí klec a navíc po jednom ze zákroků našel dlouhou rozehrávkou Tomíka, který prchnul skrz zadní vrátka a s přehledem zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou prošla nenápadná střela skrz všechny hráče až za Standu a poločasové skóre tak bylo jen velmi těsně na straně Duracellu.

V poslední patnáctiminutovce čtvrtfinále pokračovala velká převaha Oldschool nad bránící pěticí králíků, ale zase na druhou stranu se veškerá hra odehrávala ve velké vzdálenosti od branky bez nějaký vyložených situací. Duracell číhal na jakékoli přečíslení nebo brejk ze kterého by zase odskočil. V jednom z nich si nedovoleně počínali hráči hostí a nabídli králíkům standartní situaci velmi blízko jejich branky. Po diskusi se povedlo králíkům jejich protivníky zmást, Cihla rozehrál na druhou stranu na volného Romana a ten i přes nepříliš povedenou střelou přidal třetí zásah Duracellu. Do konce utkání zbývalo ještě spousta času, ale hostům už nezbývalo nic jiného než bušit do zformované obrany králíků. Sedm minut před koncem se nepovedla králíkům rozehrávka a z přečíslení bylo sníženo a velké drama mělo teprve přijít. Všichni ale skvěle bránili a Standa jakoby už zavřel svoji klec. Odlschool to ještě zkoušeli v šesti hráčích, ale i to se povedlo králíkům ubránit a dokonce si pohlídat poslední vteřinky zápasu. Po zaznění sirény mohla propuknout naplno postupová semifinálová radost.

Po dvou obrovsky vypjatých zápasech musíme soupeři poděkovat za skvělou sérii. Harcovka teď dostane chviličku volno a semifinále je na programu 15.května, v němž se Duracell Team utká s mužstvem Squadra Harcova o postup do velkého finále.

 

HFbL PLAY-OFF 2013, 2.čtvrtfinále, 29.4.2013
Duracell Team - Oldschool Heroes
3:2 (?:?)
střely ?:?

Branky DT: Cihla, Tomík (Standa) / Roman (Cihla)