Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ani Bagři nedokázali králíky zaskočit.

18. 4. 2012

Vyřazovací boje - play-off harcovky je v plném proudu a v boji o titul už zůstává jen posledních osm týmů, které si to rozdají o finálovou čtyřku, která se popere o příčky nejvyšší. Čtyři zajímavé čtvrtfinálové duely, pro Duracell Team ještě zajímavější, vzhledem k tomu, že se v něm utká v derby proti svému známému rivalovi, týmu Bílých Bagrů. Udrží si králíci stoprocentní bilanci postupu do final four nebo se poprvé mezi nejlepší čtyřku protlačí tým Bagrů?
Do začátku utkání zbývalo pár minutek, týmy se tradičně rozcvičovali, ale nic extra, nic se nevymýšlelo, nic se neskrývalo, oba tábory a všichni hráči se moc dobře znají. Začalo se jako tradičně opatrně, nicméně králíci byli aktivnější. Po jedné z akcí se ujala souhra Kuby s Erlem a druhý jmenovaný otevřel již ve třetí minutě skóre zápasu. Bagři se zatím k ničemu nedostávali, první ohrožení nebylo až tak nebezpečné jako spíš kuriózní. Střelu, kterou zblokoval Tomík, se odrazila vysoko do vzduchu a všichni se stačili jen koukat, jak se nese a padá někam na naší branku. Naštěstí jen cinkla na horní tyčku a spadla za branku. V šesté minutě se dravě od mantinelu vydal Rej a trefil dvoubrankové vedení. V 11. minutě se dokázali poprvé v zápase prosadit také Bagři. Zápas hned dostal nový náboj a málem bylo i srovnáno, když přečíslení dva na jednoho už uklízel jeden z bagrů do prázdné klece, ale naštěstí pro nás selhal a trefil jen tyč.
První poločas za námi, ale ještě spousta boje nás ještě čekala. V klidu a bez chyb, přidat nějakou branku a bude klid. To byl úkol do druhého poločasu. Hned v první minutě jsme ale bagrům nabídli přesilovou hru za Mártyho sekání. S přesilovky ale moc neubylo a už šel pykat na trestnou lavici za opakované přestupky i jeden z bagrů. Hra 4 na 4 přinesla další gólový zásah, když se z dálky trefil Tomík a vrátil králíkům dvoubrankové vedení. O chvilku později se podruhé v zápase trefil Rej a bylo to 4:1. Bagři ale ještě neskládali zbraně a stále bojovali, dostali se ještě do několika slibných šancí, ale buď selhali, nebo když už se jim podařilo překonat Standu, tak jejich pokus skončil na tyčce. Ke konci zápasu se jim podařilo snížit, ale nic víc jim králíci nedovolili, pohlídali si výhru a ujali vedení v sérii 1:0. Odveta je na programu za týden, opět od 19h ve sportovní hale TU Liberec.

 
 
 
HFbL Play-off 2012
1.zápas čtvrtfinále, 18.4.2012
Duracell Team - Bílí Bagři
4:2 (2:1)
střely 23:11
stav série 1:0

 

Branky DT: 2:38 Erl (Kuba), 5:32 Rej (Roman) / 16:04 Tomik (Roman), 19:58 Rej (Burák)

 

ctvrtfinale_1.jpg