Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špatný výkon a vydřená remíza králíků

25. 4. 2013

Florbalová Harcovka míří k nejvyšším metám a ve hře už je jen osmička nejlepších. Čtyři čtvrtfinálové dvojice, které si to rozdají nejen o nejlepší čtyřku, medailová umístění, ale hlavně o prestižní titul legendární harcovky. Duracell Team se o final four utká s mužstvem Odlschool Heroes, se kterými se naposled potkal ve vítězném finále 2011. Sportovní halu TU Liberec čekala velká bitva a odveta na ostří nože.

Do utkání vstoupili lépe králíci, když se hned v první minutě trefil nádherně od mantinelu přímo do šibenky Kuba. Převaha pokračovala i v následujících minutách, v další velké šanci se objevil Rej a byl zastaven nedovoleným zákrokem, což rozhodčí po právu ocenil trestným střílením. Po krátké poradě byl na samostatný nájezd vyslán Radek, proti čemuž někteří členové týmu hodně protestovali a na střídačce se strhla velmi zajímavá diskuse. Radek ale všechny umlčel. Zamýchal, vymíchal a s přehledem překonal golmana Oldschool. Králíci tak zažili velmi dobrý vstup do celé čtvrtfinálové série. Dvoubrankové vedení mělo ale i negativní dopad. Až přílišný klid a polevení dostal Oldschool rychle zpět do tempa, kteří najednou svírali celou králičí partu. Zákonitě přišel o gól a do poločasu bylo dokonce i srovnáno.

Tlak hostí pokračoval i po přestávce a králíci se museli velmi bránit a hájit svojí branku. Hosté se znovu prosadili a dokonali tak obrat. O pár minut později šli už do dvoubrankového vedení a naopak Duracell musel zabrat a snažit se srovnat. Čas samozřejmě rychle utíkal, snížení a naději vykřesal Cihla. S blížícím koncem se stupňovali i emoce na hřišti a došlo i na vyloučení. Nejprve si šel sednout na trestnou lavici Burák, naštěstí se počet hráčů brzy srovnal a utkání se tak dohrávalo ve čtyřech. V poslední minutě se králíci zakousli do poloviny Oldschool a bojovali o srovnání. Pouhých 10 vteřin před koncem se naskytla zřejmě poslední šance, standartka na polovině hřiště. K rozehrávce se postavili Tomík a Cihla, prvně jmenovaný lehce rozehrál a Cihlička napálil míček směr brána soupeře a velké radosti všech z Duracell Teamu rozvlnil síť v brance Oldschool. Buly a posledních 10 vteřin již nic nepřinesly a týmy se tak rozešli smírně.

Výsledek 4:4 byl hlavně pro Duracell cenu minimálně vítězství. Do odvety je tak vše maximálně otevřené. Odveta se hraje kvůli středečním svátkům netradičně v pondělí. 

 

 

HFbL PLAY-OFF 2013, 1.čtvrtfinále, 24.4.2013
Duracell Team - Oldschool Heroes
4:4 (?:?)
střely ?:?

Branky DT: Kuba (Cihla), Radek z nájezdu, Cihla (Burák), 29:50 Cihla (Tomík)