Jdi na obsah Jdi na menu
 


Králíci zkušeně odstartovali harcovku

24. 10. 2012

Jak již všichni dobře víme, tak start letošní florbalové Harcovky byl dlouho v otaznících možné výluky. Nakonec se vše dalo do kupy, obsazení ročníku bylo ihned plné, a tak mohla naše oblíbená pouť pokračovat. Letošní ročník odstartoval ve středu 24.10. a králíci z Duracell Teamu se představili hned v jeho úvodním večeru. Soupeřem byl nováček ligy tým AC Diadém.

Králíci začli s klidem a zkušeností. Na první zápas po letní pauze předváděli dobrou kombinační hru a hned od začátku se tlačili do zakončení. Po několika neúspěšných situacích se na konci třetí minuty přeci jen už otevíralo skóre, když Tomík od zadního mantinelu našel před brankou volného Buráka, který pohodlně zakončil do odkryté klece. O chvilku později mohl Tomík v situaci tří na jednoho zvýšit, ale místo odkryté branky trefil jen brankáře hostí a naopak z následného protiútoku bylo srovnáno na 1:1.

Radost Diadému však netrvala dlouho, protože už po osmi vteřinách bylo znovu vedení na straně králíků, po ose Marty a zakončující Burák. Následující průběh poločasu byl beton a dobývání branky Diadému, přesto se ještě před koncem znovu prosadilo duo Marty-Burák a Honza tak hned v prvním poločase nového ročníku zkompletoval hattrick.
Do druhého poločasu jsme šli pojistit vedení, výhru a užít si první herní večer. Další o slovo se hlásil Kopec, který si naběhl na Martyho přihrávku, ale jeho střela se prý ještě otřela o clonícího Zdendu, takže navrátilec do sestavy králíků zaznamenal také zásah do černého. A později se stal ještě i nahrávačem na další Burákův gól. V poslední minutě ukázali svojí chuť a tak na branku Marty a Tomík, když během devíti sekund stihli dvě branky a uzavřeli tak skóre zápasu na 7:1.
Králíci na úvod ukázali dobrou kombinační hru a již se těší na dalšího soupeře. Zápas ale ukázal, že máme i načem zapracovat. Poděkování patří i týmu Diadému, který byl dobrým soupeřem a určitě lepší ze skupiny novým týmů. Ještě bychom chtěli poděkovat našim stávajícím, ale i novým divákům, kteří přišli podpořit hlavně Martyho. Věříme, že se jim zápas líbil a příště na halu TUL znovu dorazí.

 

HFbL 2012/13, 1.kolo, 24.10.2012
Duracell
Team - AC Diadém
7:1 (3
:1)
střely 25:12

Branky DT: 2:06 Burák (Tomik), 3:25 Burák (Marty), 11:08 Burák (Marty) / 27:46 Zdenda (Kopec), 24:46 Burák (Zdenda), 29:07 Tomik (Marty), 29:15 Tomik (Marty)