Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell vyhrál základní skupinu A

23. 2. 2012

 Další středa nám přinesla naše závěrečné utkání ve skupině. Po minulém týdnu, kdy jsme selhali snad ve všech činnostech na hřišti, počínaje tou lamou v bráně až po extraligou vyčichlého Tomíka, jsme dostali nabídku, jestli nechceme sehrát poslední zápas již tento týden. Otázkou bylo, jestli jsme se z minulého zápasu dost poučili a nastoupíme v takové psychické pohodě, abychom si nezkomplikovali dobré postavení v tabulce, které je samozřejmě důležité pro nadcházející boje v playofu. Většina potvrdila, že je připravena nastoupit a tak jsme na nabídku kývnuli a čekal nás tedy tým Smradů z Jelena, tabulkově slabý soupeř s pěkným kontem obdržených gólů na své straně.

I přes nutnost vyhrát (resp. zremizovat) poslední zápas se omluvil Tomík, Kuba, Erl a dokonce Lama poušťák Standa ale na druhou stranu konečně dorazil pokousaný Cihla. Zbytek týmu chodí pravidelně a tak se nás sešlo pěkných 7 hráčů do pole. Nicméně nastal problém, koho strčíme do kysny. :) Administrativu jsme přenechali Tomíkovi a Burák dotáhnul ostříleného borce z KHL, v současné době po předčasně ukončené sezóně, Tomáše Horáčka, přezdívaného Horajda. V KHL však hraje jako útočník a florbalovou bránu navštěvuje jen pro doplnění sportovních aktivit. Před zápasem jsme na něho vyslali pár střel a šlo se na věc.
Ještě při rozcvičce nás oslovil jeden z hráčů soupeře s prosbou, že jim bude bohatě stačit, když jim nasázíme jen 10 kousků. Všichni jsme se nad tím pousmáli a zápas tedy mohl začít.
Úvodní minuty ukázaly, že v nás je stále ještě pachuť remízy a nevydařeného minulého zápasu. Míček jako tradičně na našich hokejkách, ale zoufalé obléhání branky soupeře a bušení do plných… to jsou známky naší předváděné hry po celou letošní sezonu. První půlka se obešla bez vážnějších prohřešků a tak jsme si došli pro průběžné vedení 5:1. Ve druhé půlce bylo k vidění několik krásných kombinací, zakončených do prázdné brány Smradů. Ať už byl střelcem Cihla, Márty, Rej nebo Burák, vždy jsme si s míčkem pohráli a bylo vidět, že se nám vrací chuť a pohoda na hokejky. Soupeř potvrdil postavení v tabulce a tak hrozil jen z ojedinělých výpadů. Horajda v bráně neměl moc práce a když už byl překonaný, vina padla na nedůslednou obranu. Konto gólů narůstalo a tak si chtěli pár kanadských bodíků připsat i naši obránci… jedna humorná situace hovoří za vše. Radim, co by obránce v tomto zápase (potřebovali jsme si ho vyzkoušet i vzadu) pronikal s míčkem prostředkem hřiště. Všiml si Cihličky na levém mantinelu a zkusil mu poslat míček zadovkou. Nikým neatakovaný však míček trefil prachmizerně a místo Cihličky našel rozběhnutého Jelena, který se řítil sám na bránu. Rozjetého Jelena musel jednou, přesně mířenou ranou skolit Radek zezadu a oba dva se poroučeli na ležícího Horajdu. V tu chvíli byl slyšet pronikavý hvizd píšťalky, která nepřetržitě hvízdala asi tak 5 vteřin. Během těchto 5ti vteřin se podařilo Smradům přecijen dostat míček do naší svatyně. A teď další humorná scéna… posuďte sami :))) Sudí začal pískat faul aniž by ponechal výhodu Jelenům, kteří nás v tu chvíli přečíslili. Pískal ale nepřetržitě tak dlouho s rukou vztyčenou ke stropu (známka toho že chce vylučovat) že se soupeři mezitím podařilo doplácat míček do brány. Když to zkušený a kvalifikovaný rozhodčí, stále ještě hvízdající, zbystřil, ještě hvizd protáhnul a tou vztyčenou rukou ladným pohybem ukázal do brány (známka toho, že byl dosažen gól). Na takové věci jsme již u kvalit harcovských rozhodčí zvyklí, proto jsme s úsměvem na rtu reklamovali začátek hvizdu, který přerušil hru. Rozhodčí to kupodivu uznal, ale nepochopitelně, místo toho, aby nařídil trestné střílení, které ve slabé chvilce myslím také ukazoval, poslal nebohého Radka na trestnou, nařídil rozehru standardky a tak celou situaci úplně zazdil. No děs a hrůza, v průběhu 10ti vteřin udělat 5 hrubých chyb, na to už musí mít člověk talent :))) a to vše potvrzené licencí….?!?
No dost o rozhodčích, oslabení jsme přestáli, přidali jsme pak ještě pár pěkných kombinací a gólů pro oko náročné Lenky od Reje (snad jediné naší fanynky na tomto zápase). Závěrečný hvizd podtrhl výsledek 12:2 ve prospěch mocných králíků z Duracellu, čímž jsme si s předstihem zajistili 1. místo v tabulce skupiny A, a proto můžeme spokojeně vyhlížet soupeře do osmifinále.
 
HFbL, 7.kolo, 22.2.2012
Duracell Team - Smrad z Jelena
12:2 (5:1)
střely 18:11

Branky DT: 1:33 Burák (Cihla), 5:28 Roman (Cihla), 6:52 Rej (Cihla), 8:36 Cihla (Radim), 9:01 Cihla (Márty) / 15:28 Cihla (Rej), 19:34 Rej (Burák), 21:40 Burák (Cihla), 22:05 Burák (Cihla), 22:36 Cihla (Rej), 22:56 Cihla (Burák), 29:07 Márty (Burák)
 

jelen.jpg