Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bitva o čelo skončila remízou

15. 2. 2012

Na středeční večer bylo v harcovské hale přichystáno vyvrcholení základní skupiny A mezi týmy Duracell a Vodopádů. Pro tým králíků to mohl být velmi úspěšný večer. Nejen, že si mohli už s předstihem zajistit vítězství v základní skupině, ale i prodloužit sérii neporazitelnosti na dvacet zápasů, ale hlavně si připsat historicky třicátou výhru v HFbL.Toto vše jim chtěl překazit průběžně vedoucí tým základní skupiny A, tým Vodopádů, který loni bojoval ve finále elity B, ale letos velmi dobrý mančaft plný nadšeně bojovných mladíků. Po dlouhé době se sešla i téměř plná sestava králíků. Chyběli jen pokousaný Cihla a hlídající tetička Marty :-).

Po vyhrané úvodní buly jsme začali kombinovat a vytvářet si první šance ke skórování. Proti nám byl však vytvořen obranný val s bojovně hrající pěticí čekající na jakoukoliv šanci k zaútočení a možnému brejku. Ve třetí minutě se ale ujala nenápadná akce, kdy si Tomik seběhl před branku a zcela neatakovaný dostal nádhernou přihrávku z rohu od Radima a do prázdné branky se nemýlil.
Dále se hra celkem ustálila, králíci se snažili protlačit přes obranný val k dalším šancím, což se moc nedařilo a Vodopády se vždy hned po získání balónku snažili o rychlý protiútok. A tato taktika nakonec přinesla i gólový úspěch, když se jim z nenápadného přečíslení a skrumáže před Standou podařilo doklepnout míček až do branky.
O přestávce jsme všichni věděli, kde jsou chyby: přizpůsobení jejich hře, málo pohybu a střelby. Do druhého poločasu jsme tedy vstupovali s cílem s tím něco udělat. A vypadalo to, že taky jo, protože hned po 19 vteřinách se nádherně na zadní tyč trefil Radim. A i dále jsme bušili do obrany Vodopádů, ale nedařilo se přidat třetí uklidňují branku. Navíc se všichni nevraceli zodpovědně do obrany a Vodopády opravdu zahrozily z několika přečíslení, které se naštěstí podařila ubránit nebo je vychytal pozorný Standa. Čas rychle plynul a králíkům se stále nedařilo překonat brankáře hostí, Tomik v dobré šanci trefil "jen" tyč. Dvě a půl minuty před koncem zápasu došlo k dalšímu přečíslení, které se bohužel pro králíky už podařilo Vodopádům proměnit a opět srovnat stav utkání. Po této brance se ještě více sevřeli na vlastní polovině a bojovným výkonem nepouštěli Duracell do sebemenší šance. Těm se už přes veškerou snahu nepodařilo vypracovat si gólovou příležitost, a tak po zaznění sirény svítil na tabuli konečný stav 2:2.
Ve tvářích králíků bylo velké sklamání, ale hlavně obrovská nespokojenost s vlastním výkonem, který nebyl hodný boji o čelo tabulky, a ani dobrým výhledem na blížící se Play-off. Na druhou stranu možná dobře, že pomyslná facka přišla teď, než kdyby se nějaké nečekané zaváhání mělo udát ve zmiňovaném Play-off, protože tam se chyby neodpouští a jen těžko dohánějí. Králíci tak budou o vítězství ve skupině bojovat až do konce základní skupiny, kde se v posledním zápase představí proti týmu Smrad z Jelena.

HFbL, 6.kolo, 15.2.2012
Duracell Team - Vodopády
2:2 (1:1)
střely 18:11

Branky DT: 2:45 Tomik (Radim) / 15:19 Radim (Kuba)