Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duracell doslova rozsekal tým Květáků

10. 11. 2011

Letošní druhý zápas ve skupině nám přinesl gólové žně a čisté konto zároveň. Favoritem tohoto zápasu jsme byli jednoznačně my, i když leckomu se zdálo, že by králíci mohli po dlouhé době rozdávat body... Před zápasem jsme se totiž sešli v 5-ti + Standa v bráně. Na rozcvičce jsme občas překouknuli na soupeřovu půlku a tam se to "Květákama" jenom hemžilo :) Vystrašený Márty ještě sáhl po telefonu a volal svému parťákovi z Pantherů, současnému trenérovi a nejlepšímu hráči minulého ročníku HFbL Cihličkovi. Ten přislíbil svou účast.. ale až dokouří svou oblíbenou cigaretku.. :)
Ironický rozhodčí s uštěpačným úsměvem na rtu prohlásil, že by to dnes mohlo být překvapení kola ... (Bůh ví, jak to pan sudí tentokrát myslel, zda nám ty úspěchy opravdu tak nepřeje a dělá vše proto, aby náš tým Králíků skutečně klopítnul již ve skupině, nebo je to jen domněnka choromyslného pozorovatele...)
Jak už bylo řečeno v úvodu, nenechali jsme nikoho příliš dlouho na pochybách a hned od úvodního buly jsme převzali aktivitu na naše hokejky. Přesné nahrávky do slušných střeleckých pozic si hned v první minutě vyžádaly trestné střílení.. to když Márty unikal sám na Květáka v bráně, okusil tvrdost soupeřovi hokejky. Pro míček si však překvapivě došel sebevědomý Romča. (při rozcvičce probíhal rozhovor o trestných nájezdech a o rozhodování zápasů v minulých ročnících harcovky, kdy Roman prohlásil, že ještě nikdy z trestného střílení neminul) Všichni tedy uznale odkývali, že právě Roman bude ten pravý nájezdník pro otevření skóre. Po hvizdu rozhodčího, které znamenalo, že Roman může začít s trestným střílením se dal do pochodu. Rozvážnými kroky přesvědčil všechny o dlouholetých zkušenostech, a prací s hokejkou zase o vytříbené technice. Avšak i mistr tesař se někdy utne... při tzv. kličce, kterou nazval náš manažer klubu jako pověstnou "Špánkovku" se Roman netrefil do míčku, takže brankář ani nezasáhl a míček se pomalu odkutátel do rohu hřiště.. Nu což... člověk se nemá chvástat ještě před tím, než se mu dílo zadaří.. že :))) Hra tedy pokračovala naší přesilovkou a tu jsme již po pár sekundách proměnili. Tím jsme nastartovali brankostroj a bylo jen otázkou času, kolik gólů uštědříme bájnému harcovskému mužstvu. Povětšinou se hra odvíjela před bránou Květáků.. sem tam se jim podařilo vyhodit přes všechny čáry, vystřídat a už jsme do nich zase bušili. Skóre pomalu narůstalo a tak jsme plynule přešli do druhého poločasu. Zhruba v 7 minutě dorazil avizovaný Cihlička a rovnou naskočil do hry. Z první střely po pěkné akci se hned zapsal do střelecké listiny a tím potvrdil mohutnou nadvládu Duracellu v zápase. Utkání dospělo do závěrečného hvizdu pana (pořadatele) rozhodčího a skóre se zastavilo na nešťastné 13-ce. Doufejme, že se příští zápas nebude dít nic hrozivého ať už našemu týmu nebo Květákům, jistě nám nikdo nic špatného nepřeje!!!
Musím podotknout, že docházka Duracellu v letošní sezóně je prachbídná, proto budeme muset přistoupit k tvrdším opatřením, jak dostat všechny králíky do hry ještě před tím, než vypuknou vyřazovací boje v play off.

 

HFbL, 2.kolo, 9.11.2011
Duracell Team - FBC Květák
13:0 (5:0)
střely 39:6

Branky DT: 2:21 Márty (Rej), 5:14 Márty (Rej), 8:10 Burák (Rej), 9:15 Márty (Roman), 12:46 Márty (Rej) / 15:25 Kuba (Roman), 16:10 Burák, 24:10 Rej (Kuba), 24:27 Cihla (Márty), 24:46 Burák (Rej), 25:09 Márty (Kuba), 26:12 Roman (Rej), 28:24 Cihla (Kuba)

kvetak_13_00.jpg